Krakonošovy lázeňské oplatky - Vanilkové, 175g

Kód: 52
Neohodnoceno
48 Kč
Skladem (8 ks)

Tradiční Krakonošovy Lázeňské oplatky s příchutí vanilky, 175g/5ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční lázeňské oplatky s vanilkovou příchutí

Křehké kulaté tenké plátky oplatky plněné jemnou směsí s výraznou příchutí vanilky tak jak ho známe od našich babiček s nezaměnitelnou vůní a typickým křupnutím, po oříškových oplatkách druhá nejoblíbenější příchuť. Stále se jedná o ruční výrobu přímo v Luhačovicích, kdy náplň tvoří až 70% obsahu. Oplatky se honosí Krakonošovou pečetí, která je zárukou kvality a čerstvosti.


Historie oplatek

Tradiční lázeňské oplatky, které známe jako symbol všech lázeňských měst v České republice, jedná se o druh sladkého, trvanlivého pokrmu, který se skládá ze dvou křupavě křehkých oplatek spojených sladkou náplní s různými příchutěmi. První zmínky jsou již z roku 1800, kdy v penzionech se oplatky připravovaly pro lázeňské hosty, z počátku byly pouze posypané cukrem, až později se náplň zapékala mezi dvě oplatky a přidávalo se koření. Od roku 1876 byly založený první velké pekárny pro pečení sladkých oplatek


Složení Lázeňských oplatek

Pšeničná mouka, cukr, plně ztužené rostlinné oleje a tuky, kakaový prášek se sníženým obsahem cukru, sušená syrovátka,  0,5%, kukiřčná, sojová mouka, vanilkové aroma, sulfitový karamel, barvivo. Pozor může obsahovat ořechy.


Nutriční hodnoty ve 100 g

tuky 35,6 g z toho nasycené mastné kyseliny 16,8 g

sacharidy 49,8 z toho cukry 22,8 g

bílkoviny 8,6 g

vláknina 3 g

sůl 0,1 g

energetická hodnota 2330 kj / 555 kcal


Obsah 175g / 5 ks

Výrobce CLIP Božena Jílková Luhačovice

Doplňkové parametry

Kategorie: Mlsání
Hmotnost: 0.175 kg