Krakonošovy lázeňské oplatky - Extra speciál čokoláda,175g

Kód: 2921
Neohodnoceno
40 Kč
Objednáno

Extra porce čokolády na víc přímo od Krakonoše!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční lázeňské oplatky - Extra speciál s čokoládovou příchutí

Křehké, kulaté, tenké plátky oplatky plněné jemnou směsí s příchutí lahodné čokolády s extra porcí na víc.Oplatky vynikají  nezaměnitelnou vůní a typickým křupnutím. Stále se jedná o ruční výrobu přímo v Luhačovicích, kdy náplň tvoří až 70% obsahu. Oplatky se honosý Krakonošovou pečetí, která je zárukou kvality a čerstvosti.

pečeť


Historie oplatek

Tradiční lázeňské oplatky, které známe jako symbol všech lázeňských měst v České republice, jedná se o druh sladkého, trvanlivého pokrmu, který se skládá ze dvou křupavě křehkých oplatek spojených sladkou náplní s různými příchutěmi. První zmínky jsou již z roku 1800, kdy se v penzionech oplatky připravovaly pro lázeňské hosty, zpočátku byly pouze posypané cukrem až později se náplň zapékala mezi dvě oplatky a přidávalo se koření. Od roku 1876 byly založený první velké pekárny pro pečení sladkých oplatek


Složení Lázeňských oplatek

Pšeničná mouka, cukr, plně ztužené rostlinné oleje a tuky, kakaový prášek se sníženým obsahem cukru, sušená syrovátka,  0,5%, kukuřičná, sojová mouka, sulfitový karamel, barvivo,čokoládové aroma. Pozor může obsahovat ořechy.


Nutriční hodnoty ve 100 g

tuky 48, g z toho nasycené mastné kyseliny 17 g

sacharidy 59,7 z toho cukry 35,2 g

bílkoviny 8,5 g

vláknina 3,9 g

sůl 0,1 g

energetická hodnota 2220 kj / 529 kcal


Obsah 175g / 5 ks

Výrobce CLIP Božena Jílková Luhačovice

Doplňkové parametry

Kategorie: Velké oplatky 175g
Hmotnost: 0.175 kg