Oxalis práškový zelený čaj Matcha Hisui BIO

Kód: 831
Výprodej
Neohodnoceno
16 Kč
Skladem (1 ks)

Organic Japanese Matcha Hisui - Pravý Japonský zelený práškový čaj

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bez názvu


Čaje Matcha

Unikátní, vyjímečný, čistý práškový zelený čaj který je vhodný nejen k pitnému režimu, ale dokonce se používá při vaření. Jeho zelená barva je způsobena vysokým obsahem chlorofylu, který je velice prospěšný našemu zdraví, působí jako detoxikační látka v našem organismu.


Pěstování čaje Matcha

Samotné pěstování zeleného čaje je věda sama o sobě aby byla zachována jeho typická zelená barva je třeba celou plantáž zastínit a to na celých 20 dní před sklizní. Díky tomu se rostlině upře až 90% slunečního světla a začne vytvářet mnohem více chlorofylu.


Účinné látky

Mezi nejúčinější látky patří chlorofyl - vysoce výkoný antioxidant

L-theanin - je významná aminokyselina, která ovlivňuje chuť čaje Matcha, má relaxační učinky a redukuje stres

EGCG (Epigallocatechin-3-gallát) velice silný antioxidant, který je 17 x silnější než borůvky a 26 x vyšší než acai (přírodní antioxidant)


Příprava čaje neboli čajový obřad

Jak už sám název napovídá příprava zeleného čaje Matcha by měl být obřad sám o sobě, tedy jak na to ? Dodružujeme čtyři principy

  • Harmonie (wa)
  • Respekt (kei)
  • Čistota (sei)
  • Klid (jaku)

I místnost, ve které se čajový obřad koná, by měla mít svá pravidla, ale to už velice zabíháme, tudíž pojďme to zjednodušit :-)

Jednoduše čaj nasypeme do nádoby, ze které rádi pijeme náš oblíbený nápoj, přidáme cca 100 ml horké vody 80°C - nikdy ne vroucí vodu, tím by byl čaj trpký, poté čaj opatrně mícháme až šleháme, tak aby se do čaje dostal kyslík a vytvořila se nám pěna na povrchu, jakmile máme čaj z dostatečnou pěnou, dolijeme vodu dle chuti.

 

Výrobce: OXALIS, spol. s r. o., K Teplinám 663, 763 15 Slušovice