Ovocný čaj Hustea - Darjeeling

Kód: 1818
Neohodnoceno
85 Kč
Skladem (3 ks)

Aromatizovaný černý čaj Hustea s příchutí hořké mandle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hustea Darjeeling

Černý čaj s madlovou příchutí, který vznikl na Jižní Moravě v Hustopečích, kde mají středoevropský unikát ve formě Mandloňových sadů, které byly vysazeny ve 40 letech 20. století, kdy v době největšího rozmachu rostlo v sadech na 185 hektarech více jak 50 tisíc stromů. Mandle se pěstovaly pro gastronomické účely a vynikaly vysokou kvalitou, díky postupném nezájmu docházelo ke zmenšování sadů až do roku 1989, kdy zanikly téměř úplně. Teprve roku 2010 došlo k záchraně Mandloňových sadů a nyní město Hustopeče spravuje na 1000 stromů a teší se vysokému zájmu turistů i díky postavené rozhledně na hustopečském starém vrchu.

Čaj Hustea vznikl unikátním spojením Hustopečské mandlárny a firmy Sonnentor z Čejkovic, suroviny dodávajicí skvělou chuť, spojení lahodného čaje a hořkých mandlí produkují ekologické rodinné farmy, které zaručují vysokou kvalitu.


Složení čaje

černý čaj Darjeeling 98,5%, hořké mandle, aroma, obsahuje kofein


Příprava čaje

Čaj je balen v nálevových sáčcích, proto stačí přelít horkou vodou 250 ml o maximální teplotě 100°C a necháme louhovat 2-3 min.


Obsah balení

Krabička obsahuje 18 nálevových sáčků o hmotnosti 2g jednotlivě baleno. Fólie a sáčky jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů, které jsou kompostovatelné.


Výrobce

Exkluzivně pro Hustopečskou mandlárnu vyrábí Sonnentor s.r.o.  - jejich moto zní MANDLE OD SRDCE