Apimed medovina s příchutí Ořechu 0,5l

Kód: 1242
2 hodnocení
159 Kč
Skladem (1 ks)

Slovenská medovina s příchutí ořechu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ořechová medovina

Sladký a opojný medový nápoj, který by neměl chybět na žádné pořádné párty, kdy medovina vykouzlý nejeden usměv na tváři, právem je nazývána jako zdroj života, moudrosti a síly. Čistá medová chuť a vůně doplněná o příchuť ořechů.


Co je vlastně medovina

Jedná se o medový vykvasený nápoj, někdy taky nazývaný jako medové víno, který znali již Řekové, Germáni, Kelti a proto je považován za Staroslovanský nápoj, vyznačující se sladké a opojné chuti. Předpokládá se, že medovina již vznikla daleko dříve než člověk a to tak, že v dutinách stromů se smísil med s vodou, zkvasil a tak vznikla první pravá medovina, kterou později objevili lidé.


Složení ořechové medoviny

Základní složkou je přírodní květový včelí med, mandlová esence a voda, nic dalšího v této lahodné chuti již nenajdete. Obsah alkoholu je 13,5%.


Podávání medoviny

Medovinu vychladíme na 12°-16°, potom si jí vychutnáváme ze skleničky tulipánového tvaru, tak abychom si mohli přičichnout a lehce smočit rty. Jako další způsob konzumace, který se nejčastěji použivá v zimním období nebo na horách je tzv. horká medovina, stačí jenom medovinu ohřát a přelít do sklenice nebo hrnečku, medovina skvěle zahřeje. Pozor neměla by projít varem!


Výrobce

Apimed - Ing.Petr Kudláč

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Hmotnost: 2 kg